Skutočné tajomstvá nie sú na predaj

Najnovšia kniha Dana Browna, Stratený symbol, nie je žiadnym zúfalým pokusom o opakovanie úspechu Da Vinciho kódu. Je rovnako napínavá, plná zvratov a prekvapení a bohatým zdrojom informácií, ktoré čitateľa vyšlú na prieskum do knižnice, predajne knihy, alebo aspoň na internet. Brown sa číta ľahko, podáva totiž svoje informácie formou príbehu a to čo najnapínavejšieho, vrátane krvi, vrážd a naháňačiek, všetko na poslednú chvíľu, nečudo, že už dve jeho knihy boli spracované do filmu, hoci ich hodnota leží v rovine informácii. Vďaka napínavosti sa kniha číta ľahko, na jeden šup, a tak sa Brownov odkaz dostáva aj do rúk čitateľom, ktorí by za iných podmienok po knihe o umení, architektúre, mystike a duchovne nesiahli.

Prečo spieval Bob Dylan v Bielom dome

Jeden z mojich priateľov hudobníkov rád uvádza Boba Dylana ako príklad speváka, čo nevie spievať. Pri každej takejto príležitosti mu ja so zápalom opakujem, že Dylanov génius nespočíva v jeho hlase, ale v obsahu jeho piesní a vôbec v jeho prejave ducha. Medzi umelcami nie je celkom tajomstvom, že prejav ducha, teda jeho priechod cez jednotlivca manifestovaný originálnym osobným prejavom je to, čo sa považuje za umenie (na rozdiel od kopírovaného prejavu a výzoru).

OSOBNOSŤ verzus CHARAKTER

Michael Bernard Beckwith je jedným z učiteľov uvedených v knihe a rovnomennom dokumentárnom filme TAJOMSTVO a je v súčasnosti v duchovných kruhoch celebritou.
Slovo charakter je zo starej francúzštiny caractere, čo znamená "odtlačok duše". Etymológia slova osobnosť (personality) naznačuje povrchovú vrstvu a je spojená s latinským slovom persona, maska používaná hercami. Charakter sa prejavuje, keď sa maska odloží.

Top