Monsanto sa vzdáva pretláčania GMO na európsky trh, pokračuje v patentovaní bežných plodín

NATURAL NEWS | Monsanto oznámilo, že po rokoch silnej občianskej opozície voči kontroverznej a netestovanej technológii genetického modifikovania potravín končí s pokusmi uviesť na Európske trhy geneticky modifikované rastliny (GMO). Namiesto toho sa znova sústredí na kontrolovanie trhu bežných semien v Európskej Únii (EU), čo je krok, ktorý potvrdzuje, že gigant na trhu so semenami rastlín je odhodlaný tak či onak ovládnuť svetové poľnohospodárstvo.

Roundup - zdravotní riziko?

Studie ukazují, že herbicid Roundup představuje vážné zdravotní riziko a jeho účinky jsou dlouhodobé. Spotřeba těchto herbicidů paradoxně vzrostla poté, co byly na trh uvedeny tzv. RR (Roundup Ready) plodiny, geneticky upravené tak, aby odolávaly herbicidu. Plevel se ale stal odolným a zemědělci musí používat postřik častěji.

Evropa na genetické křižovatce

VEĽKÁ EPOCHA | Odmítavý postoj EU ke geneticky modifikovaným organizmům rozčiluje velké společnosti a některé vědce. Ale objevují se náznaky, že by se evropští politici mohli pomalu otevírat politice geneticky modifikovaných zvířat. Takže jak vysvětlit rozdíly v postojích ke GMO mezi Evropskou Unií a Spojenými státy?

Roundup od Monsanta způsobuje duševní nemoci a obezitu

Zdá se, že dobré bakterie ve střevech můžou být zničeny každým kouskem jídla, které sníte. V tomto drží prvenství antibiotika, ale může zde být další viník – geneticky modifikované potraviny. S objevem plodin Monsanta odolných vůči Roundupu je ohroženo veřejné zdraví. Tyto geneticky modifikované plodiny jsou stvořené k tomu, aby byly odolné vůči velkým množstvím herbicidu Roundup. Glyfosát, účinná látka Roundupu, zůstává ve zbytkovém množství v těchto geneticky modifikovaných plodinách a způsobuje potenciální ohrožení veřejného zdraví.

Stránky

Top