Akty X Dr. Jesenského: [01x03] Informačný kanál (Conduit)

Mulder a Scullyová analyzujú okolnosti únosu Ruby Morrisovej v Sioux City (Iowa) mimozemšťanmi a podivné schopnosti jej brata, ktorý zapisuje na papier zdanlivo nezmyselné číselné série. Z nich neskôr v centrále FBI identifikujú supertajný kód satelitný kód satelitného prenosu agentúry národnej bezpečnosti, čo spôsobí vo Washingtone zdesenie. Ruby Morrisová, ktorá za dramatických okolností zmizla z kempu pri jazere Okobogee, charakterizovaného Mulderom ako „horúca pôda pre UFO“, bola nepochybne obeťou únosu do vesmíru.

TRANSYLVÁNSKY ÚSVIT: Kapitola III – Prvé stretnutie: Absolútne zlo 3

Bol som úplne zaskočený. Vedel som, že Cezar má zvláštne psychické schopnosti, o ktorých mi povedal len to nutné minimum, s maximálnou skromnosťou a čo najprirodzenejším spôsobom. Navyše len dva alebo trikrát svoje schopnosti prejavil v mojej prítomnosti. Bolo to v kľúčových situáciách, a len aby nepriamo dokázal, že jeho príbeh nie je fikciou. Dokonca aj potom boli jeho činnosti prirodzenou súčasťou situácie, v ktorej ich použil tak, aby nepritiahol veľa pozornosti. Ale do tej doby som aj tak nevedel, že má schopnosť si zistiť informácie, keď tým smerom zapojí svoju myseľ v priebehu meditácie. Nemohol som pochopiť ako to vôbec bolo možné. Chtiac sa dozvedieť viac o tom tajomstve som sa ho spýtal, ako sa mohol dostať k informáciám, o ktorých predtým nič nevedel.

ODHALENÍ 33. Překvapení

“Situace se úplně vymkla z kontroly, ale já jsem si ničeho kolem sebe nevšímala, přemýšlela jsem v tom okamžiku jen o jednom – ten chlapec viděl!!! Viděl stejně, jako jsem viděla já!.. Znamená to, že je to pravda, že někde existují další takoví lidé?.. A znamená to, že jsem naprosto normální a vůbec ne jediná, jak jsem si nejdřív myslela! Znamená to, že to skutečně byl Dar?.. Nejspíš jsem se na něj dívala příliš ohromeně a upřeně, protože rozpačitá maminka se silně začervenala a okamžitě spěchala “uklidnit“ synka, aby nikdo nezaslechl, co říká... a hned mě začala přesvědčovat, že “si to prostě všechno vymýšlí, a že lékař říká(!!!), že má velmi bujnou fantazii... a není potřeba si ho všímat!..”

Stránky

Top