Rozmanitost osiv v ohrožení! (Petice)

V současné době je v Bruselu navrženo nové nařízení o osivech. Pokud je přijme, mnohé ze starých a vzácných odrůd ovoce, zeleniny a obilovin zmizí z trhu. Pokud bude těmto rozmanitým odrůdám a odrůdám vhodným pro ekologické zemědělství byrokraticky bráněno v šíření, dojde k dalšímu posílení korporativního zemědělství.

Evropská petice proti zprivatizování vody

Díky čtenářce ze Slovenska za připomenutí tématu privatizace evropské vody. Na Slovensku už svůj petiční úkol v tomto ohledu splnili více než na jedničku, viz níže (a určitě to ještě vylepší). Teď je třeba, aby mákli i Češi (viz níže)! Už jsme se tu tím zabývali (petici už mám dávno podepsáno), ale je třeba přidat! Pro přehlednost z toho činím stručné resumé:

Navrhovaná európska iniciatíva občanov: Voda je verejný statok, nie tovar!

Prizývame Európsku komisiu k návrhu legislatívy, ktorá by uznávala ľudské práva na vodu a kanalizáciu tak, ako to uznáva OSN, a presadzovala poskytovanie vody a kanalizácie ako základné verejné služby pre všetkých. Aby ste mohli podporiť túto iniciatívu, musíte byť občanom EÚ (štátnym príslušníkom členského štátu) vo veku, keď máte oprávnenie hlasovať vo voľbách do Európskeho parlamentu (18 rokov s výnimkou Rakúska, kde je veková hranica znížená na 16 rokov).

Stránky

Top