►SPRÁVY CEZ OKNO č. 14

Jubilejný desiaty ročník sa uskutočnil 23.-25. júna 2017. Aj tento rok v spolupráci s Vami Zaježovania pripravili veľa workshopov, program pre deti a rodiny, prednášky i diskusie.

O synchrónii

Nemusíte zatvárať oči.
Nemusíte sa zhlboka nadýchnuť.
Nemusíte sledovať ako Vám teplo preteká rukami.
Nemusíte si nič predstavovať.
Nemusíte robiť vôbec nič.
Máte otvorené oči.
Letmo vnímate oblohu, okno, možno muchu na stene. Dívate sa a vôbec Vás neprekvapí, že kdesi vo Vašom vnútri, a Vám je jedno, kde to je, vidíte obrazy. Niektoré dôverne poznáte. Dokonca počujete fragmenty rozhovorov.
Odkiaľsi pripláva hudba. Nie ste muzikálny typ, dokonca Vám kedysi v škole povedali, že ste hluchý, no Vy počujete čisté tóny. Poviete si: kto to hrá? A skôr než si to domyslíte, vidíte orchester. Jasne vnímate decentne osvetlené pultíky s notami. Hudobníci sú vážni a kdesi vzadu ktosi ticho zakašľal.

POUTNÍCI – o odvěké lidské touze po objevování nových světů

Krátký film s názvem Poutníci je dílem švédského animátora Erika Wernquista. S Poutníky se vypravíte na neobyčejně realistický výlet mimo oběžnou dráhu Země – na procházku po Jupiteru, Marsu, Saturnu a měsících Europa, Titan, Io a Enceladus. Spolu s astronauty prožijete například seskok z nejvyššího útesu v naší Sluneční soustavě – Verona Rupes na Uranově měsíci Mirandě nebo průlet Saturnovými prstenci.

Stránky

Top