ODHALENIE 9-11. Detstvo II.

“Udělala jsem to nejlepší, abych jí vysvětlila, jak moc to všechno pro mne znamená a jak hrozně bych se cítila, kdybych to ztratila. Ale zdálo se, že tentokrát jsem jí opravdu nahnala strach, a řekla, že pokud nechci, aby řekla všechno mému otci, až se vrátí domů, musím jí slíbit, že něco takového už se nikdy nebude opakovat.”

Vedci nazvali reklamu hnacím motorom alkoholizmu u tínedžerov

Vedci z Univerzity v Michigane zanalyzovali účinok, ktorým reklama vplýva na postoj tínedžerov k alkoholu a dospeli k záveru, že televízna reklama značne ovplyvňuje koľko alkoholu chcú tínedžeri skonzumovať. Správa z uvedeného výskumu bola publikovaná v Journal of Studies on Alcohol & Drugs.

Pozitívny vplyv spoločného spania dieťaťa s rodičmi v jednej izbe

Zatiaľ čo sa vedú spory o spoločnom spaní dieťaťa s rodičmi, tak vedci z Holandska uskutočnili na túto tému výskum. Ukázalo sa, že malé deti, ktoré spia v jednej izbe s rodičmi, zažívajú menej stresu. Prítomnosť mamy a otca má na nich upokojujúci účinok. Výskumu sa zúčastnilo 163 matiek s deťmi. Podľa zadaných inštrukcií si viedli všetky matky denník počas prvých dvoch mesiacov po narodení dieťaťa. Každý deň zaznamenávali, kde a ako dlho spali ich deti.

Stránky

Top