LAIRD SCRANTON: Komparativní kosmologie a kmen Dogonů
Snahy o studium esoterických tradic u kultur jako je starověký Egypt nebo Indie mohou být někdy složité, protože dochované důkazy nemusí vždy vést k definitivnímu výkladu. Ironií situace je, že ačkoliv většina z toho, co nám přišlo z těchto tradic, přežilo převážně protože to bylo původně vytvořeno z kamene, existuje poměrně málo věcí, které můžeme skutečně považovat za „vytesané do kamene.“ Situace je je ještě horší v místech jako starověká Čína, kde události, které se nastaly kolem roku 3000 př. n. l., jsou často známy především z textů, které byly zapsány až kolem roku 300 př. n. l. a tudíž nechávají prostor pro zdravou akademickou debatu. A tak je klíčovým úkolem pro badatele jako jsem já, najít způsoby jak pevně „ukotvit“ interpretace, které naše výzkumy vyžadují, abychom dělali.
Exkluzívny rozhovor s Lairdom Scrantonom
Laird Scranton je autorom série kníh a ďalších textov zaoberajúcich sa starovekou kozmológiou a jazykom. Texty zahŕňajú aj články publikované v akademickom časopise „Anthropology News“ Chicagskej univerzity, „Encyklopédii afrického náboženstva“ Temple University a „Encyclopedii Britannica“. Vystupoval v dokumentárnej sérii „Magický Egypt“ Johna Anthonyho Westa a v dokumente Carmen Boulterovej „Pyramídový kód“.
LANOOVE PRAVDY 10: Modrí? Áno, ale zo Síria!
Pozdravujem Jediho. ›› Tie materiály ma poriadne nadvihli zo stoličky. Hľadal som formu, akou to celé podať, takže ›› výzva prišla vhod. Poďme sa na to spoločne pozrieť: Vďaka skvelej práci ›› Marcela Griaulea a Germaine Dieterlena je mnohým kultúra Dogonov dobre známa. Ich tzv. šamani majú vedomosti, nad ktorými krútia neveriacky hlavami i vedci.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- nasledujúca ›
- posledná »