BIBLIOTHECA GNOSTICA (obsah)

S láskavým dovolením autora Vám postupne predstavíme mimoriadne hodnotné texty našej indoeurópskej tradície

Jan Kozák se narodil 21. 5. 1951 v Praze. Po studiu na gymnáziu vystudoval na FFUK obor archívnictví-dějepis. Kromě studia medievalistiky se také 3 roky věnoval na katedře dějin starého Předního Východu klínopisu (babylonštině, asyrštině a sumerštině) a poznávání starověkých kultur.

Gnostická teorie mimozemského narušování Země

Od dob rozmachu jevu UFO/ET v roce 1947 se rozbujely spekulace o mimozemském narušování planety Země. Existuje mnoho teorií, ale je tu jedna, která stojí zato, aby byla prozkoumána. Neobjevila se zde však po roce 1947, ale již přibližně o 1600 let dříve. Přesněji, důkaz pro tuto teorii vyšel na světlo během objevu v Egyptě v roce 1945 – ačkoli význam tohoto nálezu nebyl rozpoznán až do roku – hádejte dokdy? Do roku 1947.

Faktor Apopa a faktor Seta VII.

"Počas niekoľkých tisícročí sa ľudia menili a s nimi aj návyky a postupy Seta. Pred jeho nástrahami sa nedá ukryť, nemožno ho zakázať, možno ho len usvedčiť, uvedomiť si podstatu jeho pôvodu a neviditeľného spojenia so svetom a s človekom, cez ktorého Set vplýva na vedomie más."

Podstata archontů

Gnostické vyobrazení boha s tváří lva, pravděpodobně jde o Samaela, stvořitele hmotného světa. Podle předlohy nakreslil Bernard de Montfaucon (1655-1741)
Koptský spis ze 4. století nazvaný "Podstata (dosl. Hypostasis) archontů" je součástí druhého kodexu nalezeného před šedesáti lety v Nag Hammádí. Předlohou koptského překladu byl nade vší pochybnost starší řecký text (asi z 2. nebo 3. století), který se ovšem do dnešní doby nedochoval.

Stránky

Top