Serapeum Sakkára: Gigantický sarkofág!

Na obrázku vidíte Patriciu Awyan (manželku Yousefa http://cez-okno.net/autor/yousef-awyan, ich Khemitská škola starovekého mysticizmu je otvorené fórum pre záujemcov o Egypt, viac na http://khemitology.com/, pozn. red.) v porovnání tzv. sarkofágu. Je patrné, že jde o obrovskou vanu s ještě větším víkem. Jediné co se vědcům podařilo uvnitř najít byla vrstva bitumenu (forma asfaltu), který obsahoval malé úlomky zvířecích kostí.

Osirisova šachta

Osirisova (Usirova) šachta sa nachádza pod vzostupnou cestou pyramídového komplexu faraóna Chefréna (Rachefa) a má hĺbku približne 7,6 metra. V staroveku, keď bola plná vody, ju miestni využívali na kúpanie a množstvo ľudí, vrátane archeológov, ju navštevuje dodnes. Avšak po stovky rokov sa jej pravý význam nepodarilo odhaliť ani tým najvzdelanejším bádateľom.

Osirisova zem III.

"Počas svojho prvého výletu do Egypta a po prvých diskusiách s Hakimom mi bolo zrejmé, že tento muž hovorí o dávnom Egypte s takou silou a sebadôverou, že je jasné, že je zasvätený do ezoterických informácií, ktoré do tej doby boli známe len útržkovito."

Osirisova zem II.

"Nie je treba dodávať, že u mňa táto kazeta trafila do čierneho! Počúval som ju znova a znova. Bolo mi jasné, že Kinnamanove tvrdenia zapadajú do jednej z týchto troch kategórií: buď bol tento muž úplne šialený, patologický klamár, alebo na tom všetkom bolo niečo pravdy."

Stránky

Top