O "vákuu" zvyčajne uvažujeme ako o prázdnom priestore, z ktorého je odstránený vzduch. Moderná fyzika však vie, že "prázdnota" v priestore vôbec neexistuje. Namiesto toho je naplnená aktívnymi časticami, ktoré sa objavujú a zanikajú s neobyčajnou rýchlosťou. Fyzikálne "vákuum" preto skôr pripomína divoko klokotající kotol. Hustota energie tohto kypenia je tak veľká, že doslova desí. Kúsok "prázdneho priestoru" o veľkosti kocky cukru obsahuje toľko "klokotajúcej elektromagnetickej energie", že by nám mohla dodávať celú potrebnú elektrickú energiu milióny rokov. Ak by sme z tejto energie mohli extrahovať len maličký zlomok v jej elektromagnetickej forme, mohli by sme ju použiť na elektrifikáciu zadarmo alebo takmer zadarmo. Potrebujeme len "vtokovú sústavu" alebo "prepínač" toku energie, ktorá potom vykoná veľa práce, hoci sami vynaložíme len malú alebo nijakú energiu. A TENTO KONCEPT SA STAL REALITOU - vedecké špičky Tom Bearden a John Bedini v prvej časti unikátneho dokumentu! Hľadáme ďalších dobrovoľníkov na jeho preklad (redakcia@cez-okno.net)
John Bedini - Energia z vákua 2. časť dokumentu (EN)
O "vákuu" zvyčajne uvažujeme ako o prázdnom priestore, z ktorého je odstránený vzduch. Moderná fyzika však vie, že "prázdnota" v priestore vôbec neexistuje. Namiesto toho je naplnená aktívnymi časticami, ktoré sa objavujú a zanikajú s neobyčajnou rýchlosťou. Fyzikálne "vákuum" preto skôr pripomína divoko klokotající kotol. Hustota energie tohto kypenia je tak veľká, že doslova desí. Kúsok "prázdneho priestoru" o veľkosti kocky cukru obsahuje toľko "klokotajúcej elektromagnetickej energie", že by nám mohla dodávať celú potrebnú elektrickú energiu milióny rokov. Ak by sme z tejto energie mohli extrahovať len maličký zlomok v jej elektromagnetickej forme, mohli by sme ju použiť na elektrifikáciu zadarmo alebo takmer zadarmo. Potrebujeme len "vtokovú sústavu" alebo "prepínač" toku energie, ktorá potom vykoná veľa práce, hoci sami vynaložíme len malú alebo nijakú energiu. A TENTO KONCEPT SA STAL REALITOU - vedecké špičky Tom Bearden a John Bedini v druhej, záverečnej časti unikátneho dokumentu! Hľadáme dobrovoľníkov na jeho preklad (redakcia@cez-okno.net)
Mýtus o energii z vakua? Kdo jsou "perpetualisté"?
Na českém Internetu se objevily zprávy o převratném vynálezu Američana Toma Beardena. Jeho přístroj zvaný MEG údajně slouží k získávání tzv. volné energie z vakua. Může pracovat nepřetržitě bez pohyblivých částí a bez přísunu paliva či mechanické práce. Na první pohled to vypadá jako perpetuum mobile, ale Bearden se dušuje, že tomu tak není, protože jeho přístroj pouze využívá energii vakua, které je všude pořád dost. Podívejme se společně, jak takový mýtus vzniká. Na počátku lze vystopovat jednu chybnou představu, následuje posloupnost úvah téměř logických a na konci je závěr o existenci perpetua mobile a zarputilý boj proti všem vědcům a energetickým koncernům. Budu polemizovat s Beardenovým článkem "Čistá energie z aktivního vakua", který přeložil Jiří Wojnar a publikoval ho ve WM magazínu.
Energie z vakua II. - Moderní pojetí vakua: "Prázdný prostor" obsahuje neomezené množství elektromagnetické energie
O "vakuu" obvykle uvažujeme jako o prázdném prostoru, z něhož je odstraněn vzduch. Moderní fyzika ovšem ví, že "prázdnota" v prostoru vůbec neexistuje. Místo toho je naplněn aktivními částicemi, které se objevují a zanikají s neobyčejnou rychlostí. Fyzikální "vakuum" proto spíše připomíná divoce klokotající kotel. Hustota energie tohoto kypění je tak velká, že doslova děsí mysl. Kousek "prázdného prostoru" o velikosti kostky cukru obsahuje tolik "klokotající elektromagnetické energie", že by nám mohla dodávat veškerou potřebnou elektrickou energii po milióny let. Pokud bychom z této energie mohli extrahovat jen maličký zlomek v její elektromagnetické formě, mohli bychom ji použít k elektrifikaci zdarma nebo téměř zadarmo. Potřebujeme jen "vtokovou soustavu" nebo "přepínač" toku energie, která pak vykoná mnoho práce, třebaže sami vynaložíme jen malou nebo žádnou energii.