Tajemství dr. Wernhera von Brauna 3

Před půl stoletím na návětrné straně floridské pláže se Spojené Státy „vrátily do hry“. Po šoku, jen tři měsíce poté co tehdejší SSSR vypustilo svůj „Sputnik“ i Američané úspěšně vypustili svůj vlastní satelit na orbitální dráhu Země. Jmenoval se „Explorer I.“ Veřejnost se nikdy nedozvěděla, že hrstka civilních inženýrů a armádního personálu osobně zúčastněných startu se staly svědky skutečně „historicky určujícího okamžiku“. Tým, který řídil start se skrze „Explorer I.“ stal bezděčně svědkem snad nejdůležitějším a překlenujícím objevem za celou dobu padesáti let dobývání Vesmíru. Tajemství gravitace a setrvačnosti odhaluje skutečný „anti-gravitační efekt“, který z jakýchsi neznámých důvodů působil na „Explorer I.“ Tento klíčový objev, jenž Bílý Dům zatajil, mohl přepsat nejen vědeckou historii, ale i osud celého světa.

Tajemství dr. Wernhera von Brauna 2

Ve chvíli, kdy se kosmická loď ztratila nad obzorem jižního Atlantiku u Mysu Canaveral, poté co byl vypuštěn satelit na orbitu jihovýchodním směrem, neexistoval žádný způsob pro von Brauna anebo někoho jiného, jak sledovat „telemetrii“ družice ohledně toho zda byl satelit raketou Jupiter C správně usazen na oběžnou dráhu či nikoliv. Takže nezbylo než trpělivě čekat na… Explorer I. se měl pohybovat rychlostí 18000 mil za hodinu (tedy 5 mil za vteřinu) a měl obletět planetu a vrátit se zpět k dosahu rozhlasových přijímačů připravených v pouštích na sever od San Diega v Kalifornii (konkrétně na místě, které se nazývá „Erathquake Valley“).

Tajemství dr. Wernhera von Brauna 1

Před půl stoletím na návětrné straně floridské pláže se Spojené Státy „vrátily do hry“. Po šoku, jen tři měsíce poté co tehdejší SSSR vypustilo svůj „Sputnik“ i Američané úspěšně vypustili svůj vlastní satelit na orbitální dráhu Země. Jmenoval se „Eplorer I.“ Veřejnost se nikdy nedozvěděla, že hrstka civilních inženýrů a armádního personálu osobně zúčastněných startu se staly svědky skutečně „historicky určujícího okamžiku“. Tým, který řídil start se skrze „Eplorer I. stal bezděčně svědkem snad nejdůležitějším a překlenujícím objevem za celou dobu padesáti let dobývání Vesmíru. Tajemství gravitace a setrvačnosti odhaluje skutečný „anti-gravitační efekt“, který z jakýchsi neznámých důvodů působil na „Explorer I.“ Tento klíčový objev, jenž Bílý Dům zatajil, mohl přepsat nejen vědeckou historii, ale i osud celého světa. Nicméně k tomuto prostě dojít nemělo.

Top