VÍKENDOVÝ KOKTEJL

"Keď odmietate byť prostitútkou, môžeme vám zastaviť vyplácanie podpory v nezamestnanosti". 25-ročnej čašníčke, ktorá odmietla miesto prostitútky v berlínskom nevestinci, podľa nového zákona z minulého roka teraz hrozí, že jej zastavia vyplácanie podpory v nezamestnanosti. Asi pred dvoma rokmi legalizovali v Nemecku prostitúciu a majiteľov nevestincov. Tí teraz musia platiť dane a "zamestnankyniam" zdravotné poistky. Lenže to umožnilo, že sa dostali do oficiálneho zoznamu možných zamestnávateľov.

VÍKENDOVÝ KOKTEJL

Bratislavský závod nemeckej automobilky Volkswagen bude vyrábať nový model menšieho rodinného vozidla. Podľa šéfa odborov spoločnosti Zoroslava Smolinského o tom rozhodlo vedenie koncernu. Spoločnosť zatiaľ informáciu nepotvrdila a oficiálne stanovisko by mohlo byť známe do niekoľkých týždňov, uviedla Slovenská televízia. „Práve nám schválili nový projekt,“ povedal Smolinský. O výrobe nového modelu rokoval koncom marca v Nemecku premiér Robert Fico so šéfom koncernu Martinom Winterkornom. Slovenská vláda tejto investícii sľúbila podporu.

VÍKENDOVÝ KOKTEJL

Ruská pravoslávna cirkev protestuje proti predaju fľaškovanej svätenej vody, ktorá sa objavila na pultoch supermarketov na južnej Sibíri. "Ide o neslýchaný prípad svätokrádeže," napísal v liste dodávateľovi altajský biskup Maxim. Biskup pohrozil podaním žaloby na distribútora horskej vody, ktorá podľa cirkvi v skutočnosti vôbec nebola riadne posvätená. Výrobca naopak tvrdí, že svätenie prebehlo plne v súlade cirkevnými tradíciami počas januárového sviatku Troch kráľov.

Top