Pravda o mléce

V historii existuje mnoho mýtů a postupů jak se uzdravit. Ve středověké Anglii svazovali nohy králíka kolem krku svých dětí, aby vyléčili nemoci. Lékaři tvrdili, že slina má léčivé vlastnosti, proto svým pacientům plivali do rány. V současné době je to mýtus kolem zdravotních účinků mléka. Abych byl přesnější – mýtus kolem kravského mléka. Pití mléka pro lepší zdraví je mýtus. Proč je mléko špatné pro vaše kosti?

Jak odstranit závislost na cukru

Cukr sice zpříjemní chuť potravin, ale je pouze zdrojem energie a není nositelem jiných výživových faktorů, jedná se tedy o tzv. prázdnou kalorii. Podle nové studie se významným způsobem podílí na vzniku rakoviny. Odstartovat život bez cukru není snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zacházejte s cukrem jako s nelegální drogou, jako s heroinem, s látkou ohrožující vaše zdraví, látkou, které je nutné se vyvarovat.

Ako traja holistickí lekári úspešne vyliečili rakovinu

Konvenční lekári o tom vedia zo všetkých najlepšie. To, že jedna vedecká štúdia po druhej bude časom vyvrátená ako nesprávna. Čo bolo správne dnes, zajtra už správne nebude. Len pred pár rokmi boli vajíčka zlé. Teraz sú už dobré. Nasýtené tuky boli priam tabu. Ukázalo sa, že aj tie sú pre naše zdravie nevyhnutné. Margaríny detto – kedysi naša spása, dnes takmer pohroma.

Za podfuk s cholesterolem může věda

Prášky snižují cholesterol, ale mnozí výzkumníci už vůbec nejsou přesvědčeni, že by to pacientům nějak pomáhalo vyhnout se dalšímu infarktu. Opět jedna teorie plná děr se vyklubala za rozšířenou vírou, že „špatný cholesterol" (cholesterol LDL) je hlavní příčinou srdečních chorob, a že léky snižující jeho hladinu mohou chránit proti osudným infarktům.

Stránky

Top