2011: AMERICKÁ SPOJKA

V tesnej blízkosti Ortiz Mountains v Novom Mexiku som v roku 2011 mal prejsť školou „unconditional love“. Malo sa tak stať ešte predtým, ako sa stanem spojkou so svetom bytostí Červenej planéty. Bola to podmienka postupu...
Mal som sa naučiť /a uskutočniť/ milovať tak, aby som slobodu a šťastie druhej bytosti dal na prvé miesto; a teda nad moje vlastné zisky z čohokoľvek. Bola to /a je/ ťažká a zložitá skúška.
Znamenalo to rozlúčku so svetom, v akom som až doteraz žil.
A znamenalo to aj rozlúčku so všetkým a každým, čo som kedy miloval...

O MENÁCH

Na Červenej planéte majú bytosti svoje neopakovateľné mená.
Podobne, ako naši dávni predkovia.
Ako deti sme boli častokrát fascinovaní menami, aké si dávali Indiáni.
Tie mená dostávali Indiáni podľa svojich špeciálnych a jedinečných schopností, či zásluh. Podobne tak naši dávni predkovia. Na Červenej planéte je to podobne – ale práve na ich príklade sa chcem pristaviť, aby som vysvetlil súvis mena s jeho nositeľom a príbehom, ktorý svojim životom vytvára.

AKO SI PICHNÚŤ NA ČERVENEJ PLANÉTE...

Manželstvo, ako ho poznáme na planéte Zem, na Červenej planéte neexistuje.
Nie že by neexistovali vzťahy medzi mužmi a ženami – samozrejme že aj tu sú a veľmi, veľmi intenzívne. Ručím za to, že oveľa intenzívnejšie a neporovnateľne hlbšie ako v súčasnosti tu na našej Modrej planéte.
Z nášho pozemského hľadiska nám však môžu pripadať, ako keby boli naruby.

LÁSKA NA ČERVENEJ PLANÉTE

Na Červenej planéte je všetko tak, ako u nás na Zemi, a predsa je to pre nás naruby.
Napríklad láska.
Nie ja azda viac používanejšieho slova na Zemi, ako je láska – len si pustite rádio a zaplaví vás takmer nepretržitý tok piesní o láske. Love, love a nič len love...

Top