"Mor" námorníkov. O vitamíne C trochu inak...
Strašnú to chorobu poznali už v staroveku. Ako prvý sa o ňom detailnejšie zmieňuje Sv. Ľudovít, francúzsky kráľ, keď sa jeho križiaci v húfoch stávali obeťou prejavov celkového zoslabnutia organizmu. Začínalo to u nich letargiou, vypadávaním zubov, tvorbou vredov na pokožke, staré rany sa pootvorili, kosti postihla dekalcifikácia a následne prišla nezvratná smrť. Už aj Hypokrates sa zamýšľal nad príčinou tejto mysterióznej choroby tvrdiac, že za tým môže byť lenivosť, prebytok čiernej žlče, dokonca nadbytok železa v tele. Dôvodov mohlo byť viacero... Stredovek prišiel v súvislosti s danou chorobou s viacerými terapiami: od slanej vody, cez ortuť, podávanie octu... všetko bez úspechu. Skutočné vzplanutie danej choroby sa však prepája hlavne na obdobie budovanie zámorských korábov v Európe, keď sa námorníci dostávali na dlhé mesiace mimo pevninu.
Mám rakovinu! Pomooc!! Praktické kroky k prekonaniu paniky a cesta k uzdraveniu
Každým rokom sa na Slovensku objaví vyše 24 tisíc zistených nových prípadov rakoviny. Denne na ňu len u nás zomiera vyše 30 ľudí. Čísla sú o to desivejšie, že desaťročia výskumu v danej oblasti vôbec nepriniesli požadované výsledky a uzdravenie ľudí je akosi v nedohľadne. Je veľmi ťažké kvantifikovať prístup ľudí, pospolitého ľudu k danej chorobe, ale u štandardných pacientov platí pri oznámení diagnózy psychologické "desatoro": Odmietanie, strach a panika, hnev, snaha o vyjednávanie, zmier so situáciou, následná snaha o proaktivitu k riešeniu. Príznačným prístupom dnešnej akademickej medicíny k nádorom, nádorovým ochoreniam spočíva na koncepte včasného varovania vďaka neustálej motivácii verejnosti k preventívnym prehliadkam, následnej biopsii, strachového intervalu, že aká bude histológia nálezu, následné rozhodnutie o možnej operácii, následnej chemoterapii, radioterapii, prípadnej hormonálnej liečbe. Tento prístup školskej medicíny sa zaklincuje vačšinou vyhlásením: "Milý pacient, spravíme všetko, čo je v našich silách, sprístupníme najnovšie vedecké objavy a Vám prajeme predovšetkým silnú vôľu a výdrž." Pri snahe samotného pacienta o akúsi zorientovanosť v problematike úspešnosti plánovanej terapie, lekár kontruje pozitívnym názvoslovím: "Viem Vám ponúknuť len čísla zo štatistiky, nič viac." Následne začína exekutívna časť. Buď sa pacient plnohodnotne vrhne do dôverných rúk medikov, prípadne ju kombinuje s bádaním po vlastnej línii, alebo si volí cestu mimo štandardného postupu.
Dr. Mercola o sóji: Zdravá a zázračná pochúťka má prepojenie na rakovinu prsníka a poškodenie mozgu
So sójou sa stretávame aj tam, kde by sme ju ani nečakali. Je vpašovaná do hotových jedál, masových výrobkov, do všetkého, kde sa zíde lacná bielkovina. Ale tou čerešničkou na torte je prezentácia sóje v bioobchodoch ako zdroja zdravia. Len postupne zisťujeme, že všetko okolo nás je len trik a pastva pre oči. Detailné štúdium tisícov prieskumov o sóji nám jednoznačne preukazuje, že nefermentovaná sója má výrazne viac negatív ako kladných stránok. Pre pozornosť len prízvukujem, že je tu reč o nefermentovaných produktoch zo sóje. Veď v Ázii sa napríklad natto (jedlo z fermentovanej sóje), tempeh (syr z fermentovanej sóje) alebo sójová omáčka dlhé storočia konzumuje a užívajú si jej zdravé účinky. Je to tým, že fermentovaná sója vo vás nespôsobí deštrukciu. Avšak mnohých, v zdraví zainteresovaných, sa snažia zviesť na nesprávnu koľaj tvrdiac, že aj nespracovaná sója, sójové mlieko, sójový burger, sójová zmrzlina sú zdravé alternatívy. Nie sú!
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- nasledujúca ›
- posledná »