Legenda o Dagad Trikonu II.

Jak se Lakšmí snažila zaostřit zrak, aby si ty skvosty, vyrobené s dokonalou řemeslnou zručností, mohla lépe prohlednout uviděla, kdo ten chrám s poklady obývá. Všemi směry se tam plazily tucty hadů. Plazi vylézali otvory ve vnitřních stěnách kráteru, bohatě zdobenými bránami a okny a zase v nich mizeli. Z otvorů se šířilo světlo, jako by hromada zlata uprostřed kráteru byla pozůstatkem nějakého zasypaného města. Ještě zvláštnější bylo, že někteří z nich byli hady jen napůl, spodní část jejich těla končila hadím ocasem, zatímco horní patřila muži nebo žene.

Legenda o Dagad Trikonu I.

Nicméně zdatných bojovníků bylo v oněch dávných časů málo. Elnelók byl plný starších Avastů, kteří udržovali kulturu a obyčeje jejich světa prostřednictvím meditace, avšak pozvednout zbraň v takových bitvách nebyli schopni. Byly tam i ženy, které oděny v brnění bojovaly po boku svých mužů, a také hrstka dětí. Vlajkonoši, nosící zástavu Kalabhamských a Elnorských, se s malou skupinkou nizamových stráži stáhli za hlavní bránu. Olofon viděl, že nadešla hodina zkázy.

Legenda o Dagad Trikonu

„Posláním legend je sdělovat pravdy, které nelze říkat přímo.“ Poselství vyspělé civilizace Zlatého věku pro období přípravy na nový Zlatý věk. Napínavý, dějově bohatý příběh pátrání po klíči k rozluštění záhady tajemného Dagad Trikonu, v němž se důmyslně prolíná rovina reality a fantazie, současnost a minulost, je příběhem odvěkého boje dobra a zla, příběhem putování zvídavých duší za nejvyšší Pravdou, dosažením vlastního Já.

Top