Tim Berners-Lee dnes vede World Wide Web Consortium (které sám založil), jehož členové společně s veřejností vyvíjejí webové standardy. Zároveň je v čele Nadace World Wide Web, která se snaží zpřístupnit web co nejvíce lidem po celém světě.
Ada Lovelace: U zrodu počítačů stála žena
Za otce moderního počítače bývá označován britský matematik Charles Babbage. Nechybí ale ani názor, že myšlenky mu dodala žena. A ne ledajaká. Dceru básníka lorda Byrona, vzdělanou a pohlednou komtesu Adu Lovelace mnozí bez nadsázky označují za prvního programátora.
Počítačový vizionár, ktorý objavil myš II.
O pár rokov neskôr ľudia zo Silicon Valley o prednáške stále rozprávali ako o „matke všetkých manifestov“ a trvalo to až do neskorých 80. rokov keď sa myš stala štandardným prostriedkom na riadenie stolného počítača.
Počítačový vizionár, ktorý objavil myš
Douglas C. Engelbart mal 25 rokov, bol čerstvo zasnúbený a rozmýšľal nad budúcnosťou, keď mal v roku 1950 zjavenie, ktoré zmenilo svet. Mal dobrú prácu, pracoval vo vládnom leteckom laboratóriu v Kalifornii, no so svojím životom chcel spraviť niečo viac, chcel niečo čo by malo hodnotu, čo by vydržalo či ho dokonca prežilo. A vtedy mu to napadlo – v jednej sekunde videl niečo, čo by sme mohli nazvať kompletnou predstavou informačného veku.