DOŠLO K NEJVĚTŠÍMU ARCHEOLOGICKÉMU OBJEVU ZA POSLEDNÍCH 150 LET? (+VIDEO)

Už jste o tom určitě slyšeli, nebo četli, ale přesto bych si dovolil k předmětnému tématu pár odstavců. Nejde totiž o ledasjakou věc. Globální vědecký establishment před nedávnem přiznal, že speciálně ustanovená skupina archeologů objevila na území Guatemaly oblast, kde se nachází vice jak 60 000 monumentálních mayských staveb. Hovoříme o ploše kolem 2100 kilometrů čtverečních.

Spoznajte polostrov Nicoya – oblasť, kde dlhovekosť nie je cudzia

Podobne ako na Okinawe v Japonsku, na Kaukaze v Arménsku alebo na Sardínii, aj na malebnom polostrove Nicoya v stredoamerickej krajine Kostarika sa ľudia môžu pochváliť jednou z najvyšších mier dlhovekosti na svete. Nie je nič neobvyklé, keď sa obyvatelia tohto polostrova dožívajú v starobe 90, 100 alebo aj 110 rokov.

Poselství Mayů a Aztéků

Není to tak dávno, co slovo Mayové bylo jedním z nejčastějších slov v řadě různých médií. Proroctví o konci světa budilo v části populace děs, zatímco sami potomci Mayů marně zdůrazňovali, že konec jednoho cyklu jejich kalendáře žádnou okamžitou katastrofu holywodského stylu nevěští. Oficiální věda klade počátek civilizace střední Ameriky někdy do roku 2000 př.n.l. To je, ale v rozporu s tím co dobyvateli Aztécké říše Cortézovi na každém rohu vyprávěli Indiáni.

Top