Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického podvádění a vytváření podvrhů. Jméno James Mellaart dnes něco řekne zřejmě jen pár čtenářům, ale během jeho „patnácti minut slávy“ v 60. letech šlo snad o jednoho z nejznámějších archeologů světa. V té době by ho možná v proslulosti bylo možné srovnat s podstatně starším Heinrichem Schliemannem, tedy objevitelem Tróje.

Bol na obelisku v prehistorickom Göbekli Tepe zaznamenaný roj úlomkov kométy? (+VIDEO)

Do modernej tradície tento scenár vstúpil ako nočná mora planéty Zem: veľký asteroid alebo kométa, alebo roj malých úlomkov kométy zasiahne Zem a spôsobí vážnu katastrofu. Vedci si myslia, že majú dôkaz o existencii roja úlomkov kométy, ktorý do našej planéty narazil približne 11 000 rokov p.n.l. a zabil tisícky ľudí, spustil malú dobu ľadovú a vyhladil mnohé veľké zvieratá.

Kometa způsobila vzestup civilizací

Starověké kamenné rytiny potvrzují, že před 10.950 lety dopadla na Zem kometa, která následně způsobila vzestup civilizací. Odborníci z Edinburské Univerzity analyzovali tajemné symboly vyryté na prastarých kamenných pylonech v Gobekli Tepe v jižním Turecku, aby zjistili, jestli mohou být spojeny do souhvězdí.

Stránky

Top