Zdroj: vedomec.com
Mýtus 1) Ľudia na mäsitej strave majú menší výskyt srdcovocievnych ochorení ako vegetariáni.
Fakt: “U ľudí, ktorí sa počas svojho života stravovali prevážne vegetariánskou a nízkokalorickou stravou s malým obsahom celkových lipidov a cholesterolu, je výskyt aterosklerózy veľmi zriedkavý.”
Nutrition and Athersclerosis by Louis Katz. 1958
Nedostatok spánku ovplyvňuje náš výkon a poškodzuje mozgové bunky
Zdroj: vedomec.com
Každý z nás vie, že zle prespatá noc môže ľahko ovplyvniť celý náš nasledujúci deň. Dokonca aj relatívne malá (2-3 hodinová) strata spánku vedie k poklesu nálady a duševnej výkonnosti. Pravidelné alebo časté poruchy spánku môžu mať ďalekosiahlejšie následky. Už dlho je známe, že chronický nedostatok spánku je spojený s vyšším rizikom vzniku závažných ochorení, ako kardiovaskulárne, cukrovka a dokonca aj rakovina.
Probiotiká môžu byť kľúčom v liečbe sennej nádchy a mnohých iných ochorení
Zdroj: vedomec.com
Vo výživovej a funkčnej medicíne sú probiotiká dlho považované za veľmi dôležitú súčasť zdravej výživy ale aj mnohých liečebných protokolov najrôznejších ochorení. Tie sú pomaly, ale isto viac akceptované aj konvenčnou medicínou (zatiaľ na Slovensku nie až tak veľmi).
Vo veku takmer 114 rokov si chce otvoriť reštauráciu!
Zdroj: vedomec.com
Pod pojmom „vysoký vek“ si každý predstaví iné číslo. Pokiaľ niektorí za dlhovekosť považujú deväťdesiatku, iným sa aj sedemdesiatka zdá veľa. Podobné rozdiely sú aj v predstavách, čoho by mal byť taký sedemdesiatník či osemdesiatník schopný. Málo nie je ani takých, ktorí si ľudí vo vysokom veku predstavujú ako chorých, chromých, bezvládnych a senilných.