FALUN GONG: Prvé stretnutie II.

“Čo stálo za takouto prudkou popularitou? Jednak sú to vnútorné hodnoty prameniace z dlhej čínskej duchovnej kultúry, v ktorých sa Číňania po desaťročiach „duchovného vákua“ znovu našli (čo ale pre nás Európanov môže byť naopak kultúrnou prekážkou) a potom tu sú veľmi dobré výsledky praxe na zdravotný stav. Nižšie uvediem pre lepšiu predstavu zopár zdravotných štúdii.”

FALUN GONG: Prvé stretnutie

Vážení čitatelia,
možno ste už počuli či čítali o meditačnej praxi Falun Gong (známej i ako Falun Dafa). Dovoľte mi predstaviť Vám túto metódu v praxi z osobnej skúsenosti. Obsah článku nereprezentuje metódu samotnú (tú nájdete na ›› www.falundafa.org), ale môj pohľad čoby praktizujúceho.

Naše tělo o nás řekne vše: Emoce a nemoce

V moderní době se asi dost často setkáváte s názory, že nic se neděje jen tak. Nic není bez příčiny a všechno má svůj důvod. Kde ovšem tento důvod hledat? Jak máte přijít na to, proč? V první řadě si musíme uvědomit, že naše těla jsou téměř dokonalé stroje. Pokud si naše tělo zjednodušíme a představíme si jej jako motor, víme, že pokud se o něj budeme dobře starat, velmi pravděpodobně nám bude dobře sloužit.

MERIDIÁNOVÝ QIKUNG

Qikung je umením rozvíjania rezervných vlastností človeka, na báze aparátu hmatu. Obrátením vnímania do svojho vnútra na hmatové receptory, sa objavuje vlastnosť ktorú v starej Číne nazvali QI, v Japonsku KI, v Indii VJÁNA. Táto supervlastnosť sa rodí vo svaloch, stimuláciou šľachovo-svalového aparátu popoťahovaním, kinestetickým vnímaním, chvením, ale sa postupne od svalov oddeľuje.

Stránky

Top