Harry Potter - slabikář mediální manipulace 2. (Podprahové zprávy)

Davové šílenství kolem Harryho Pottera!... Světem se valí Pottermánie!... Potter opět na žebříčku nejsledovanějších filmů!... Díky Potterovi se děti znovu vrátily ke čtení!...
Nezpozorněli jste a neřekli si, jak je to možné? Jsou knihy, které produkuje globální masmediální průmysl opravdu dobré i pro mé dítě? S přitažlivostí Pottera je to jinak než se zdá. Knihy jsou totiž schválně udělané tak, aby po nich děti šílely. Je tam použito mnoho psychologických technik manipulace. (Po potterovsku "kouzla a magie"). O tom, co tyto knihy a filmy dětem skutečně dělají, budeme mít exaktní odpověď až za deset, patnáct let. Zmapování všech psychických technik zaměstná týmy psychologů a může trvat léta. V hrubých obrysech to ale uvidíte už teď: jsou tam pobídky k alkoholu, drogám, svody na scestí, podprahové návody k "nepřemýšlení", sebedestrukci, přísliby vzrušení a podprahové odměňování, věci o kterých jste ani netušili, že jsou možné.

Harry Potter - slabikář mediální manipulace

Motto: Nejsou v tom žádné čáry a kouzla, je to jen logika, řekla Hermiona. (Harry Potter a Kámen mudrců)
Na základě náhodného objevu v Harry Potterovi a po delším systematickém bádání jsem dospěl k tomu, že médiální průmysl stojící za Potterem a podobnými bestsellery nás systematicky a v obrovském rozsahu obelhává. Ty knihy jsou o něčem jiném, než myslíme! Žijeme v bludu! A teď to každý může vidět na vlastní oči. Mediální kód je prolomen! Díky knihám Harryho Pottera uvidíte primitivní kabalu, která je používaná ke kódování textu ve filmech a v literatuře. Ty kódy jsou prakticky všude: v současných bestsellerech, v amerických filmech, v produkci soukromých televizí i u nás, ve filmech pro děti, ve všem podstatném, co hýbe světem.

Top