Ernst Muldašev: Anglický príbytok Drakulu

Počas vedeckej expedície po Veľkej Británii a Írsku sa vedcom z Ufy podarilo nájsť zaujímavé fakty, nepriamo potvrdzujúce, že tri legendárne prstene Elfov previedli z nehmotného do hmotného sveta množstvo úžasných tvorov: gnómov, hobitov, orkov, vlkodlakov a tiež drakov. Svet bol v tej dobe veľmi rôznorodý. Avšak v konkurenčnom boji vyhrali ľudia, v súvislosti s čím sa niektoré bytosti buď presťahovali do nehmotného sveta, alebo sa ukryli do podzemia. A len občas dajú o sebe znať...

Špičkové technologie ve védách

Védy jsou starobylé indické texty, které byly napsány mnoho staletí před naším letopočtem. Obsahují ale znalosti, jejichž úrovně dosáhla současná věda teprve nedávno, nebo se jí dokonce ještě nevyrovnala. Co se můžeme dozvědět z véd, které k nám přišly z pradávných dob?

LAIRD SCRANTON: Komparativní kosmologie a kmen Dogonů

Snahy o studium esoterických tradic u kultur jako je starověký Egypt nebo Indie mohou být někdy složité, protože dochované důkazy nemusí vždy vést k definitivnímu výkladu. Ironií situace je, že ačkoliv většina z toho, co nám přišlo z těchto tradic, přežilo převážně protože to bylo původně vytvořeno z kamene, existuje poměrně málo věcí, které můžeme skutečně považovat za „vytesané do kamene.“ Situace je je ještě horší v místech jako starověká Čína, kde události, které se nastaly kolem roku 3000 př. n. l., jsou často známy především z textů, které byly zapsány až kolem roku 300 př. n. l. a tudíž nechávají prostor pro zdravou akademickou debatu. A tak je klíčovým úkolem pro badatele jako jsem já, najít způsoby jak pevně „ukotvit“ interpretace, které naše výzkumy vyžadují, abychom dělali.

Stránky

Top