Do nového roku so sokolom – Slnkom

“Dovtedy svoje mýty a v nich zachytené dejiny odovzdávali ústnou tradíciou, ktorá sa zdala nezničiteľná. Preto nevniesli do abecedy ani to svoje „A“, či iné písmeno počiatku a keď z nebies zostúpili na zem, zabudli, spolu s väčšinou svojich mýtov, význam dávnych symbolov, ktoré boli dokladom o ich duchovnom bohatstve. Sokola nahradil vôl a z ctiteľov Slnka sa stali, nielen obrazne, ctitelia vola, slobodu osobnú aj duchovnú nahradila služba cudzím ideám a potrebám.”

Editoriál: TANCUJÚC MOSTOM SIRAH

“Akademici sa desia záhad spôsobom, akým sa príroda desí vákua, ale – v prírode vákuum neexistuje, zatiaľ čo v akadémii je množstvo záhad. V žiadnej oblasti vedy či vzdelanosti nie je viac (alebo viac do očí bijúcich) záhad, než v egyptológii. A zároveň neexistuje žiadna oblasť, v ktorej sa záhady popierajú systematickejšie.”
John Anthony West

528 (9)

Pí, nebo π, je jednou z nejvýznamnějších matematických konstant. Představuje poměr obvodu jakéhokoli kruhu k jeho průměru v euklidovské geometrii. Také je to hodnota poměru obsahu kruhu ke čtverci jeho poloměru. Mnoho vzorců v matematice, vědě a inženýrství obsahuje π. Matematická konstanta pí je reálné číslo, které v matematice vyvstává přirozeně. Na rozdíl od fyzikálních konstant jsou matematické konstanty definovány nezávisle na fyzikálním měření. Jinými slovy, v matematice – jazyce Stvořitele – jsou fyzikální a metafyzické konstanty nebo zákony, které určují všechno, včetně přírodních struktur, fungování a rovnováhy.

Moje zkušenost s kurzy tantry. Otřesná pravda, kterou vám na letáčku neřeknou

Ahoj všichni čtenáři Aluščina blogu. Nedávno tady vyšel článek o rizicích různých esoterických či spíš pseudoduchovních kurzů a Aluška vyzvala čtenáře, kteří mají k tématu co říci, aby se také zapojili. Tak se i já připojuji se svojí troškou do mlýna a sepíšu pro vás článek o mých zkušenostech se specifickým druhem “duchovních” kurzů a to jsou kurzy tantry. Předem varuji, že to není pěkné čtení a pro některé to bude určitě šokující a nechutné, budu se snažit to podat co nejcitlivěji, ale zároveň nebudu skrývat, co jsem viděla a prožila. Všechno co zde napíšu vychází z mojí osobní zkušenosti, nejsou to žádné pomluvy, neuvedu ničí jméno, ani název ani místo konání kurzů. Vše, co se dočtete, je mnou prožitá realita.

Stránky

Top