Credo Mutwa - šaman zulského národa vypráví 3

Jakkoliv se nám zdá noc černá, jakkoliv se nám zdá bouře zlá, vždy záři světlo, které překoná hromy, blesky a kterým se noc stane dnem. Málo kdo zapře, že AIDS v této části světa se krmí lidmi jako drak příšerami. Někteří lidé přesto tvrdí, že AIDS neexistuje a že se z této choroby zbytečně dělá celosvětová věda. Rád bych se těchto lidí slušně zeptal: Co teda zabíjí naše lidi v této části světa? Osobně jsem potkal spousty lidi nakažených touto nemocí a hodně z nich mi též umřelo na klíně. Jsem přesvědčen, že tato choroba existuje a že to v žádném případě není zbytečná starost.

Credo Mutwa - šaman zulského národa vypráví 2

Jižní Afrika vlastní obrovský potenciál pro organizovanou turistiku a cestování na území, které se může stát Mekkou pro turisty. Bohužel současné aktivity a vedení cestovních agentur poškozují zájmy lidí žijících na tomto území. Jižní Afrika může přilákat čtyřikrát až pětkrát více turistů než v současné době, a to za předpokladu, že ti, kteří mají na starost turistiku, budou vědět a znát mnohem více o své zemi - o Jižní Africe a také znát její obrovský potenciál pro cestování a turistiku.

Credo Mutwa - šaman zulského národa vypráví

"Celé Africe a mým lidem se v této době děje mnoho hanebností, které mají na svědomí západní národy. Tyto hanebnosti jsou také prováděny africkým lidem západními badateli stejně jako obyčejnými spisovateli, kteří vědomě vedou moji mateřskou zemi do izolace a zacházejí s ní, jako by nebyla součástí lidstva. Tito spisovatelé a výzkumníci záměrně přehlížejí mnoho důležitých faktů o našich lidech a po nějaké době schválně pouze povrchně přelétnou informace o Africe, přehlédnou zbytek a věnují se národům a rasám, které mají v oblibě."

Top