Tato interpretace již zmíněné otázky nekonečnosti vesmírů, používá jiný přístup k vysvětlení výskytu více vesmírů. Tato koncepce kvantové mechaniky odmítá kompresní vlnové funkce, avšak s jednoduchými kompresemi fyzických možností rozvoje situace jen jedné možnosti. Podle této teorie každé rozhodnutí, které akceptujeme, vytvoří nový vesmír.
Deset nejspornějších vědeckých teorií (4)
Vzpomeňte si na film s téměř stejným názvem. Neo může zastavit kulky a zpomalit čas, když bojuje se svými nepřáteli. Film se jmenuje Matrix. Viděli jste ho? Pokud ne, pak se na něj podívejte, protože to může být nejdůležitější tajemství vesmíru - žijeme v počítačovém programu. Na první pohled názor, že jednou budou kompjutery natolik silné, že mohou simulovat realitu, se zdá neuvěřitelný.
Deset nejspornějších vědeckých teorií (3)
Podle profesora Lawrence Krause, pokaždé, když se podíváme na temnou energii, zabíjíme vesmír. Z temné hmoty se skládá 70 procent vesmíru. Je odpovědná za všechny záhadné události, které se vyskytují v hlubokém vesmíru. Jedná se o ohromující koncepci, která dostává v současné době stále větší význam. Domnívá se, že velký třesk se udál tehdy, když cizí vysoká energie s odpudivou gravitační sílou klesla na nulovou energii, falešné vakuum se přeměnilo na běžné vakuum, které vedlo k vzniku vesmíru. V kvantové mechanice existuje pojem kvantového paradoxu Zenona.
Deset nejspornějších vědeckých teorií (2)
Myšlenka o možné existenci bílých děr pochází od Stephena Hawkinga a Kipa Thorna. Na rozdíl od jejich černých protějšků, bílé díry ještě nebyly objeveny. Přesto máme jasnou představu o tom, co jsou to bílé díry. Tedy třeba - druhá strana černé díry? Prostorově-časový tunel? Nebo něco úplně jiného?