PEKLO NA TALÍŘI: (Ne)light potraviny

Light potraviny konzumujeme v případě, když chceme zhubnout, popř. nechceme přibírat. Některé sice mohou obsahovat méně tuku, ale naopak více cukru. Záleží tedy na celkovém poměru cukrů a tuků. Je třeba podotknout, že potravina ochuzená o tuky přichází zároveň i o svou chuť, je tedy na zvážení, zda nám taková cena stojí za to. Není také zanedbatelné, že ať už light nebo "normální" potraviny obsahují jiné nezdravé látky, jako třeba sůl. Nedá se jednoznačně říci, že všechny light výrobky jsou špatné a naopak. Vždy si důkladně přečtěte etikety. Hubnout se dá i s úplně obyčejnými potravinami, jen je třeba přemýšlet, co, kdy a kolik toho člověk konzumuje.

PEKLO NA TALÍŘI: Rýže (+Jak ji správně připravit)

Není rýže jako rýže. Druhů rýže je přes deset tisíc a rozhodně stojí za to vyzkoušet jich víc než jen tu klasickou dlouhozrnnou. Jak se v rýži vyznat a kterou na co použít, vám poradí Roman Vaněk a jeho speciální host Marek Hora, nejlepší sushi kuchař v Čechách a spolumajitel japonské reastaurace Yamato. Podívejte se, jak si můžete připravit rýži, která se bude jen sypat, o chuti a krásné vůni nemluvě. Správný postup ukazuje šéfkuchař Tomáš Stehlík.

PEKLO NA TALÍŘI: Brambory

V dnešním díle se podíváme s odborníkem Jaroslavem Čeplem na potravinu, kterou Češi zbožňují a konzumují ve velkém. Průměrná spotřeba u nás je 70-75 kg/osoba/rok. Knihu "Máme rádi brambory" si můžete zdarma stáhnout ZDE:

Stránky

Top