Obrázok používateľa CEZ OKNO
SLNOVRAT - ZÁHRADA, letný festival výprav za poznaním

Zámocký Slnovrat zatvoril svoju bránu ale Sled udalostí pokračuje a vedie nás do rozkvitnutej Záhrady...
Príďte 16. júna do Banskej Bystrice, Letný Slnovrat Vás privíta s otvorenou náručou, AHOJ!:)
Sokol


CEZ OKNO a ALIANCIA v spolupráci s Centrom nezávislej kultúry Záhrada
Vás srdečne pozývajú na letný festival výprav za poznaním
16. 6. v Banskej Bystrici na Námestí SNP 16 zažijete
Hudbu, Tanec i Prednášky
Bližšie informácie na adrese: slnovrat@cez-okno.net

 


Vstupenky je možné zakúpiť v deň podujatia priamo na mieste 10:00-22:00 hod:

Permanentka na prednášky (10:00-17:30): 5€

Maokov koncert: 5€

VSTUP VOĽNÝ je na skupiny orientálneho tanca, RAW Párty, premietanie z produkcie FURIAFILM a vystúpenie Divadla Štúdio tanca

Dôchodcovia, ZŤP a deti od 6 do 15 rokov: 2€

Deti do 6 rokov a návštevníci v kostýmoch Bytostí prírody:) VSTUP ZDARMA

 

 

Festival sa uskutoční v priestoroch Centra nezávislej kultúry, Námestie SNP 16

Zobraziť SLNOVRAT - ZÁHRADA 16. 6. 2012 na väčšej mape

 

Ľudia za Slnovratom 


Kristína Hatarová

Konferans a hovorkyňa festivalu

slnovrat@cez-okno.net


 


 


Evka Paulusová

Koordinátorka

slnovrat@cez-okno.net


 


 


Alenka Slivková

Festival manager

slnovrat@cez-okno.net 


Sandra Zraková

Event marketing

slnovrat@cez-okno.net 


Pavol Szmuda

Event manager a fotograf

slnovrat@cez-okno.net


 

Prednášajúci a lektori 


Dávid Vendel

RAW - Surová strava

Viac info o workshope > T U

O tom, že surová strava je úplne prirodzená, len spoločnosť a rodičia nás o tom nič nenaučili, tak to musíme všetko teraz spoznávať prácne sami..:)


http://www.youtube.com/user/rawtwins

CEZ OKNO dosiaľ vyšli tieto autorove videá.


 


Perpetua Voberová

Spirituálne umenie


"V dnešnom svete sa akoby zabúda na umenie, na jeho čistý prameň. V školách sú deti zamerané z väčšinovej časti len na rozumové poznávanie, veľakrát náročné, deťom nezrozumiteľné s mnohými vedeckými pojmami. Je im podávaný mŕtvy a suchopárny obsah. Ale ani vo svete dospelých to nie je s umením ružové. Dnes vládne čosi ako "paumenie", ktoré sa na nás valí z reklám, televíznych šou, šokujúcich výstav - všetko v mene tzv. reality, hrubosti, avantgardy, vyvolávania šokov a zvyšovania afektivity a adrenalínu.

Akoby Krása a Láska tu zrazu nemala miesto. Umenie, ktoré ich skutočne nesie sa stáva žobrákom.

Pomôžme znovunájdeniu čistého prameňa umenia, ktoré ľudí povznáša, očisťuje, presvetľuje a robí ich lepšími."

Perla Perpetua Voberová okrem toho, že sa profesionálne venuje spirituálnej psychológii a klasickému spevu - obnovujúc tak staré tradície chrámového spevu, je aj absolventkou viacročného vzdelávania v novom pohybovom umení eurytmia.

Eurytmia je cestou spojenia s kozmom prostredníctvom modlitby a meditácie v pohybe.


http://spiritualneumenie.sk/


 


Marián Fillo

Mýty a fakty o očkovaní


Chceme pomôcť svedomitým rodičom, ktorí chcú slobodne, vedome a zodpovedne rozhodovať o (ne)očkovaní svojich detí, prípadne aj seba samých.http://www.slobodavockovani.sk/

CEZ OKNO dosiaľ vyšli tieto autorove preklady.


 


Maok

Intuitívny spev a hranie


Motto: "V tomto chaose sa snažím riadiť svojim srdcom. Nepoznám lepší kompas. A niekedy, keď sa naozaj neviem rozhodnúť, tak si poviem "nevyskúšaš - nevieš", čo ale nie je vždy bezpečné. Ale na druhej strane, čo je bezpečné? Iba truhla zakopaná hlboko v zemi. Je to jedno veľké dobrodružstvo, neviem dopredu, ako to všetko dopadne. Ale radšej umrieť v boji, ako zhniť v tej truhle! :-)"

Hudobník, multiinštrumentalista, skladateľ filmovej a divadelnej hudby. Desať rokov vytvára improvizovanú hudbu s etnickými a experimentálnymi prvkami, ku ktorej pozýva hostí voľne združených v skupine Svetloleť. Na kolene nahral a vydal trinásť albumov. Skladal hudbu do filmov Juraja Jakubiska (Bathory), prírodovedca Tomáša Hulíka a filmára - cestovateľa Pavla Barabáša (Premeny Tatier, Tatry zamrznuté v čase, Bhután, Ticho nad oblakmi). Robí hudbu k divadelným a tanečným inscenáciám, koncertuje na Slovensku, v Česku, Poľsku i Južnej Kórei!

www.maok.net

CEZ OKNO dosiaľ zazneli tieto autorove pesničky.


 


Lia Zaria

Orientálny tanec


Orientálny brušný tanec alebo Tanec Východu je určený pre každú ženu. Vychádza z prirodzeného pohybu, pracuje s vnútornou ženskou energiou, navracia a zvýrazňuje pravú ženskosť. Brušný tanec podporuje pozitívny vzťah k svojmu telu, uvedomenie si jeho krásy, prebúdza radosť a vitalitu, rozvíja vnútornú rovnováhu, harmóniu, ladnosť a pôvab.

Objavte svoju krásu a sebavyjadrenie prostredníctvom pohybu...

 


 


Adiva

Orientálny tanec


Orientálny brušný tanec je vzácne spojenie tela a duše ktoré dokáže v sebe objaviť každá žienka, bez ohľadu na vek, postavu či spoločenské postavenie. Netreba sa báť, treba vyskúšať...

http://isis-orientskupina.webnode.cz/


 


Samira

Orientálny tanec


Meno Samira je arabského pôvodu a znamená "tancujúca pre ženy", alebo aj "nočná rozprávačka príbehov".

www.wix.com/samiradance/samira


 


Femina Fortis

Orientálny tanec


Tanec Tribal (angl. tribe = kmeň) - znamená doslovne „kmeňový tanec“. Základom štýlu sú folklórne tance mnohých východných kultúr, k nemu sa pridávajú aj prvky flamenca, kabaretného tanca, rôznych moderných štýlov... Stále sa vyvíja, tanečnice pridávajú vlastné nápady. Vďaka tejto fúzii je tribal veľmi moderným tanečným štýlom. Jeho ideou bolo ukázať ženskú krásu a silu. Je to hlavne tanec žien pre ženy.

http://feminafortis.weebly.com/

CEZ OKNO dosiaľ vyšli tieto ich vystúpenia.


 


František Nagy

Psychické poruchy vo svetle Novej medicíny


Nový a revolučný pohľad na vznik, priebeh a príčiny psychických a afektívnych porúch. Stav našej duše je priamo úmerný kvalite vnímania okolitého sveta. Workshop vám umožní nahliadnuť do mechanizmu ochorení ako "rozumných programov Matky prírody".

GNM konzultant, lektor, absolvované odborné školenia GNM:

• Germánska nová medicína: Nádory a nekrózy (Barnai Robertó)
• Germánska nová medicína: Psychické a afektívne poruchy (Doc. Helmut Pilhar)
• Germánská nová medicína pre konzultantov a lektorov (Francois Leduc)


http://gnm.webnode.sk/

CEZ OKNO dosiaľ vyšli tieto autorove články.


 


Peter Vyšehradský

TETRAGRAMATON a živlové bytosti

Viac info o prednáške > T U

Mojím cieľom je vzdelať ľudí, a prispieť tak k expanzii vedomia, pretože žiť vo svete so zakrpatenou spirituálnou stránkou sa už nedá zniesť a viedlo by to ku katastrofe. Našťastie preto už nie som v tomto presvedčení zďaleka sám a budem rád zdieľať a rozširovať svoje poznatky s ostatnými.

V súčasnej dobe sa mi podarilo nadobudnúť veľmi podnetnú spoluprácu s internetovou stránkou cez-okno.net, kde sa objavilo niekoľko mojich článkov. Táto spolupráca ma priviedla až k účinkovaniu na festivale Slnovrat a dúfam, že ešte veľa do budúcnosti prinesie.

Vesmír je skutočne oveľa farebnejšie miesto než sme si kedy mysleli, len naša realita má v sebe strašne veľa neviditeľných "odbočiek" a síl. V súčasnosti keď odtajňovanie informácií v tomto smere prebieha skutočne závratnou rýchlosťou, to každým dňom platí viac a viac, ľudia musia pochopiť, že to čomu kedysi hovorili "nadprirodzené" je úplne normálne, prírodného pôvodu, tak ako zvieratá alebo rastliny. Akurát úplne iného druhu a formy.

 

CEZ OKNO dosiaľ vyšli tieto autorove články.


 


Marián Benka


Šamanským technikám sa venuje od roku 1998 a od roku 2002 vedie vlastné kurzy.

Prednáška: Človek a zviera zo šamanského pohľadu

Zvieratá ako „bratia a sestry“. Šamanský pohľad na vegetariánstvo. Zvieracia sila v nás. Silové alebo totemové zvieratá.

 

CEZ OKNO dosiaľ vyšli tieto autorove články.


 


Ivana Kypeťová


Tchaj-ťi, Čchi-kung

V Banskej Bystrici sme začali cvičiť Šaolinský čchi-kung a vnútorné tchaj-ťi pod vedením shifu Shi Delona od septembra 2005. Približne každý mesiac sa uskutočňuje seminár pod vedením samotného shifu alebo jeho žiakov, rovnako Šaolinských laických mníchov. Medzitým sa v Banskej Bystrici stretávame na pravidelných spoločných cvičeniach, kde opakujeme a precvičujeme všetko to, čo sme sa naučili na seminároch. V prípade skutočného záujmu ľudí o štúdium týchto tradičných čínskych umení a hodnôt shi-fu Shi DeLon zvažuje založenie kvázi školy, inštitútu, či centra, kde by bola pre všetkých záujemcov možnosť intenzívne študovať bojové a liečiteľské umenie.

http://www.youtube.com/watch?v=eDG9aXvS3Ao


 


Jozef Škurla


Sahadža Jóga

Jozef Škurla vo svojej prezentácii predstaví spontánnu metódu, ktorá prirodzeným spôsobom umožňuje rozšíriť vlastný potenciál. Prehlbuje schopnosti sebapoznávania a tiež ponúka jednoduché metódy sebaočisťovania (alebo keď chceme sebaliečenia) za účelom skvalitnenia života jednotlivca a tým aj ozdravenia nášho okolitého prostredia.

Techniku pod názvom Sahadža joga, ktorú vypracovala Šrí Matadži Nirmala Dévi, dnes praktizujú tisíce ľudí vo viac ako 60 krajinách sveta a prináša praktické výsledky v rôznych oblastiach. Na princípoch tejto techniky dnes vo svete pracujú nemocnice, školy a iné výchovno-vzdelávacie zariadenia. Okrem upevnenia zdravia adepti často pozorujú a rozvíjajú aj umelecký talent v hudbe, tanci, maľbe ale aj v iných oblastiach.

Prezentácia bude okrem predstavenia tejto techniky obsahovať aj praktickú časť úvodnej meditácie, ktorá je základom pre aktiváciu tohoto vnútorného potenciálu, s ktorým sa jednotlivci môžu naučiť ďalej pracovať sami individuálne alebo na verejných kurzoch, ktoré sú bezplatne organizované v mnohých mestách na Slovensku.

http://www.sahadzajoga.sk/


 


Jarmila Miháliková


Falun Gong

Falun Gong (nazývaný aj Falun Dafa) je starobylá kultivačná metóda na zušľachťovanie mysle, tela a ducha, ktorá zbližuje ľudí mnohých národností, pôvodu a všetkých vekových kategórií.
Jej žiaci sa snažia viesť harmonický, nesebecký a ohľaduplný život, ktorý by bol v súlade so základnou povahou a princípmi vesmíru, ktorými sú Pravdivosť, Súcit a Znášanlivosť.

www.falungong.sk

 


 

O záznam podujatia sa postaral Mário Jánoš

 


 

Čajový catering zabezpečí čajovňa GAIA, Čajovňa roka

 


 

O filmový zážitok sa postará Tina Diosi z FURIAfilm

 


 

Tanečné predstavenie vytvorí Divadlo Štúdio tanca pod vedením Zuzany Hájkovej

 


 

Informácie priebežne aktualizujeme a nájdete ich i
na facebooku >>T U

 


Predajcovia a vystavovatelia

 


Rastislav Hriňák - MERKABA
www.merkaba.eu.sk

Zuzana Dlhopolcová - DAMARA
www.damara.sk

Ivan Slezák - SLEVANart
www.slezakivan.jex.cz
http://www.cez-okno.net/ivan-slezak

Ing. Peter Nemec - IPN data
www.DrAlter.sk

Ivana Výbohová - Keramika na plote
www.keramikanaplote.sk

Ing. Gabriela Ciglanová - EKOSTYLE
www.ekostyle.sk

Drahomíra Kotrčková - AURA SOMA
www.drakoop.sk

Bacil a Maryol
www.ravelin.sk

Kalimba

Filip Jambrich - FENG LINK s. r. o.

Sad Lívia s. r. o.

Emília Trendafilová - NEVIEMI

 


Predajcovia a vystavovatelia, ozvite sa na adrese slnovrat@cez-okno.netPartneri festivalu

 


 


 


 

Ďakujeme všetkým za podporu a pomoc pri propagácii festivalu

 

Mediálni partneri festivalu

 


Iné správy - Portál nezávislých zdrojov informácií

ZDRAVIE NA TANIERI

SHUNGITY

HUMANIZMUS

KAM DO MESTA

KEDY KAM

FESTIVALY

MOJA BYSTRICA

Čím žije Stredné Pohronie

 

 


Podporíte festival mediálne? Ozvite sa na adrese slnovrat@cez-okno.net 


 

Súvisiace:

Svetlo tíško letí tmou...
http://www.cez-okno.net/clanok/akcie-cez-okno/svetlo-tisko-leti-tmou

ZÁMOCKÝ SLNOVRAT
http://www.cez-okno.net/zamocky-slnovrat

SLNOVRÁTA
http://www.cez-okno.net/slnovrata

 


 

exkluzívne.cez.okno

 

marec 31, 2012 00:32 dopoludnia
  • krát komentár

0 krát komentár

Top