Pozitívny vplyv spoločného spania dieťaťa s rodičmi v jednej izbe

Zatiaľ čo sa vedú spory o spoločnom spaní dieťaťa s rodičmi, tak vedci z Holandska uskutočnili na túto tému výskum. Ukázalo sa, že malé deti, ktoré spia v jednej izbe s rodičmi, zažívajú menej stresu. Prítomnosť mamy a otca má na nich upokojujúci účinok. Výskumu sa zúčastnilo 163 matiek s deťmi. Podľa zadaných inštrukcií si viedli všetky matky denník počas prvých dvoch mesiacov po narodení dieťaťa. Každý deň zaznamenávali, kde a ako dlho spali ich deti.

Je spánek restart organismu nebo tichý zabiják?

Konstatování, že někdo něco prospal nebo zaspal, obvykle nezní moc lichotivě; spánek máme tendenci vnímat jako něco neproduktivního, jako formu zahálky. Ve skutečnosti je základem, na kterém stojí všechny další aktivity. A nejen to: celá řada převratných objevů má původ v tajemné říši nočních snů. O to víc překvapuje, že řada mimořádně tvůrčích lidí se bez dostatečného spánku dobře obešla.

6 nečakaných ochorení, ktoré môže spôsobovať nedostatok spánku

Zrejme vás príliš netrápi, ak nemávate dostatok spánku. Možno sa cítite hneď po zobudení trocha nedospatí, ale to zvyčajne po prvej rannej káve prejde. A takto to ide deň čo deň. Faktom však je, že ak spíte každý deň menej ako 6 hodín, časom môže nastať problém. V tomto článku nájdete 6 nečakaných ochorení, ktoré môže spôsobovať nedostatok spánku.

Stránky

Top