Dům levně 12 - srdce či zákon

Jen málokterý z nás se odváží nedodržet zákon. Není to ani tak hrozba trestu, kolikrát ani nevíme jak je toto porušení trestáno, jako to, že zákon vnímáme jako správnou věc. Něco, co nás chrání před špatností. Něco, co je potřebné a správné! Dodržování zákona nás řadí k těm dobrým. Ale co když se zákon mýlí? Co když neumožňuje konat dobrou věc? Co když je to zákon versus srdce a zdravý rozum? Pak se představa našeho čistého štítu rozpadá.

Kupujete nelegálne kópie filmov a hudby? Môžete mať problémy

Pokiaľ sťahujete hudbu a videá z internetu, porušujete zákon. A nie je rozdiel v tom, či to robíte pre vlastnú potrebu, alebo ako biznis. Dokonca môžu mať problémy aj tí z vás, ktorí si nelegálne kópie kúpia. Mohlo sa to zmeniť, ale poslanci parlamentu povedali jasné NIE! Poslanec Miroslav Beblavý dnes predložil parlamentu návrh zákona, ktorým chcel zabrániť kriminalizácii ľudí, ktorí si z internetu sťahujú hudbu a filmy len pre vlastné účely. Teda, nešíria to ďalej a ani z tým neobchodujú. Nepochodil.

Sťahovanie z úložísk ako Ulož.to je nelegálne, rozhodol eurosúd

Doteraz bolo sťahovanie z webu legálne, lebo sme sa tvárili, že stiahnutý film je kópiou toho, čo sme videli v kinách. Od štvrtka je to už trestné. Keď ste si minulý týždeň stiahli z webového úložiska Ulož.to film Vlk z Wall Street s Leonardom di Capriom, neporušili ste autorský zákon, hoci ste za digitálnu nahrávku nezaplatili ani cent.

A DOST! Podvody s ojetými auty

Drzost zlodějů aut nezná mezí a každému se tak může stát, že aniž by to tušil, může koupit kradené auto. A ... policie mu ho zabaví. Co dělat a jak se bránit?

Stránky

Top