DRAČÍ KREV - LIDSKÝ OSUD: Další mimozemské skupiny operující v prehistorických dobách v prostředí Země

Zatímco všichni humanoidní mimozemšťané byli potomci lyřanského genetického jádra, byl každý druh kulturně a fyzicky ovládán různými zájmovými frakcemi. Postupně se tak v podmínkách Země vyvinula velmi zajímavá situace. Zástupci mimozemské skupiny pocházející z oblasti Tau-Ceti svou aktivitu zaměřili na východ evropského panteonu.

Objavenie stôp po starodávnom obchodnom centre Vikingov

Boli to rutinné archeologické vykopávky, ktoré si vyžiadalo rozšírenie hlavnej nórskej severojužnej diaľnice E6 nachádzajúcej sa na sever od tretieho najväčšieho mesta krajiny Trondheim. Ale následné nálezy prekvapili archeológov z Univerzitného múzea Nórskej univerzity vedy a techniky, ktorí teraz veria, že sa im podarilo vyriešiť stáročia starú záhadu predstavujúcu vážny problém v nórskych ságach...

Objav novej námornej cesty Vikingov (fotogaléria)

LAnse aux Meadows
Vikingská základňa v LAnse aux Meadows bola založená približne pred 1000 rokmi a je jediným doteraz známym vikingským osídlením v Novom svete. Analýzy urobené na jaspisovom kresadlovom kameni, ktorý bol nedávno objavený na tejto lokalite ukázali, že miesto kde bol vyrobený sa nachádza v oblasti zálivu Notre Dame.

Stránky

Top