Epigenetici: Člověk může změnit svoji DNA

Jednovaječná dvojčata mají stejnou sadu genů. Ale proč pak jedno z nich je prolezlé nemocemi, a druhé ani jednou nekýchlo? Naše zdraví tedy závisí nejen na tom, co zdědíme po rodičích, ale i na dalších faktorech. Epigenetika dokázala, že člověk může změnit to, co mu „bylo dáno“, tedy svoji DNA. Jak?

Vinobrania začali: Zistite, prečo sa víno považuje za kráľovský nápoj

Kto by si nechal ujsť tradičné oberačkové slávnosti? Plody práce vinohradníkov a vinárov sa oslavujú už dlhé roky. Nie je tomu inak ani teraz. Cez víkend si môžete vychutnať pestrú ponuku gastronomických špecialít s bohatým kultúrnym programom na vinobraní v Rači a Modre. Využite tieto slávnosti na ochutnávku vína – kráľovského nápoja, ktorý sa odjakživa považoval za najzdravší a najhygienickejší.

PEKLO NA TALÍŘI: Levné víno

V dnešním pekelném díle Pekla na talíři se podíváme na kvalitu těch lacinějších červených vín. Hostem tohoto dílu je pan doktor Luboš Bárta, uznávaný mezinárodní degustátor.

POTRAVINY - ZÁZRAČNÉ LÉKY 3

Ořechy. Chrání před rakovinou a infarkty. Vlašské ořechy a mandle obsahují vysoké koncentrace antioxidační kyseliny olejové, která stejně jako olivový olej chrání cévy. Para ořechy jsou elmi bohaté na selen, antioxidant spojovaný s nižším výskytem srdečních chorob a rakoviny. Vlašské ořechy obsahují kyselinu ellagovou, antioxidant s protirakovinnými účinky.

Stránky

Top