Nový reklamní trik o „univerzální“ vakcíně proti chřipce je jen dalším podvodem

Četnost očkování proti chřipce začala klesat, neboť Američané už si začínají uvědomovat, že tyto vakcíny nejenže obsahují škodlivé složky jako je např. Trimerosal (rtuť), ale navíc ani neúčinkují tak, jak bývá vyhlašováno (jedním z „vedlejších účinků“ je totiž i případné onemocnění chřipkou). Ve snaze přesvědčit veřejnost o tom, že vakcíny proti chřipce jsou užitečné a nezbytné, přichází nyní specialisté z NIH (the US National Institutes of Health) s lákavou nabídkou „univerzální“ vakcíny. Na této se sice zatím ještě pracuje, ale má být údajně schopna ochránit před všemi typy chřipky.

Buďte sami sobě lékařem

Co se týká zdraví, pak ten, kdo vás nejvíce ohrožuje, jste vy sami. Neexistují žádné zázračné léčby. Nejsou žádné kouzelné pilulky, které by vás přes noc postavily na nohy. Dobré zdraví vyžaduje ukázněnost. Abyste byli sami sobě lékařem, nemusíte navštěvovat zdravotní školu. Je potřeba jen znát své tělo a sladit se s ním.

„Není již prostě nadále možné věřit většině klinických výzkumů, které bývají publikovány“

Existuje mnoho vzájemných finančních konfliktů zájmů mezi farmaceutickými společnostmi a medicínskými institucemi. Mnoho představitelů důležitých medicínských sdružení, univerzit nebo odborných medicínských časopisů mívá rovněž takové finanční vazby. Především díky těmto propojením se daří výrobcům léků účinná propagace jejich výrobků, zatímco ostatní bezpečnější a levnější způsoby léčby jsou skrývány před pozorností veřejnosti.

Držitel Nobelovy ceny objevil vědecký základ homeopatie

Právě v době, kdy the British Medical Association volá po zrušení národní finanční podpory homeopatie a pomlouvači ji označují jako „nesmysl na podpěrách (nonsense on stilts)“, jeden z vědců - držitel Nobelovy ceny, učinil objev dokládající, že homeopatie má skutečně vědecký základ. Byl to francouzský virolog, profesor Luc Montagnier, který přímo šokoval mj. i ostatní držitele Nobelovy ceny a představitele medicíny tím, že jim oznámil svůj objev: voda má svou paměť, která přetrvává dokonce i po mnoha ředěních!

Top